Autentikacijski protokol OpenID Connect (OIDC) u sustavu AAI@EduHr
Sustav AAI@EduHr je autentikacijska i autorizacijska infrastruktura sustava znanosti i visokog obrazovanja u Republici Hrvatskoj.
Sustav AAI@EduHr je autentikacijska i autorizacijska infrastruktura sustava znanosti i visokog obrazovanja u Republici Hrvatskoj.
Testiranjem se ne može utvrditi funkcioniranje proizvoda u svim uvjetima, ali može se utvrditi u kojim uvjetima proizvod ne radi ispravno. Opseg testiranja aplikacije često uključuje ispitivanje i izvršenje koda u različitim sredinama i uvjetima te proučavanje svih aspekata koda.
Razvojem Interneta nastaje sve veći broj internetskih aplikacija. Internetske aplikacije koje nastaju predstavljaju složene poslovne procese namijenjene za svakodnevnu upotrebu.
Nekoć davno, dok su se internetske stranice izrađivale upotrebom HTML-a i CSS-a s ponešto JavaScripta, nije bilo potrebno razmišljati o načinu na koji je moguće iskoristiti postojeće JavaScript datoteke da bi se korisnik (preglednik)/stranica/server zloupotrijebio (hakirao).
Suvremeni internetski preglednici koriste se širokim izborom tehnika optimizacije kako bi predvidjeli unos i namjeru korisnika, što im omogućuje da sakriju neka od kašnjenja u umrežavanju, obradi i prikazivanju internetske stranice.
Zamislimo situaciju u kojoj trebamo web-stranicu HTTP, smještenu na Microsoft Windows Server 2016 i Internet Information Server 10 (IIS), preusmjeriti na njezin sigurniji "ekvivalent" HTTPS.
Uvjeti su vjerojatno jedna od najpoznatijih značajki programiranja. Uvjeti određuju redoslijed izvođenja programskog koda. Kada koristiti if-else, a kada switch jednako vrijedi za sve programske jezike, pa tako i za JavaScript.
Za potrebe ovog članka koristit ćemo se okruženjem Pivotal Cloud Foundry Dev za testiranje postavljanja aplikacije Laravel u okruženje PaaS. Pivotal nudi mogućnost testiranja okruženja Cloud Foundry na lokalnom računalu.
Ljudi koji su radili na platformi Heroku definirali su 12 točaka o kojima bi programer trebao voditi računa ako planira posluživati aplikaciju u nekom PaaS okruženju, ili generalno za bilo koju aplikaciju koja će raditi kao servis.
Razvoj responzivnih internetskih aplikacija utjecao je na razvoj CSS-a. Mnogi i danas nisu svjesni da za pisanje CSS-a postoje i druge mjerne jedinice osim piksela px. Neki su se navikli na “dragu, staru, osnovnu” jedinicu, tzv. piksel i jednostavno ne žele komplicirati uvođenjem novih, poboljšanih jedinica.