Testiranje internetskih aplikacija – (II./II.)

naslovna

Testiranjem se ne može utvrditi funkcioniranje proizvoda u svim uvjetima, ali može se utvrditi u kojim uvjetima proizvod ne radi ispravno. Opseg testiranja aplikacije često uključuje ispitivanje i izvršenje koda u različitim sredinama i uvjetima te proučavanje svih aspekata koda.

Testiranje internetskih aplikacija – (I./II.)

naslovna

Razvojem Interneta nastaje sve veći broj internetskih aplikacija. Internetske aplikacije koje nastaju predstavljaju složene poslovne procese namijenjene za svakodnevnu upotrebu.

DOHVAĆANJE RESURSA UNUTAR PREGLEDNIKA

2

Suvremeni internetski preglednici koriste se širokim izborom tehnika optimizacije kako bi predvidjeli unos i namjeru korisnika, što im omogućuje da sakriju neka od kašnjenja u umrežavanju, obradi i prikazivanju internetske stranice.

Preusmjeravanje HTTP web stranica na HTTPS u IIS-u

Zamislimo situaciju u kojoj trebamo web-stranicu HTTP, smještenu na Microsoft Windows Server 2016 i Internet Information Server 10 (IIS), preusmjeriti na njezin sigurniji "ekvivalent" HTTPS.

IF-ELSE, SWITCH ili LOOKUP TABLICA

Uvjeti su vjerojatno jedna od najpoznatijih značajki programiranja. Uvjeti određuju redoslijed izvođenja programskog koda. Kada koristiti if-else, a kada switch jednako vrijedi za sve programske jezike, pa tako i za JavaScript.

Aplikacija Laravel u okruženju Platform as a Service (PaaS)

Za potrebe ovog članka koristit ćemo se okruženjem Pivotal Cloud Foundry Dev za testiranje postavljanja aplikacije Laravel u okruženje PaaS. Pivotal nudi mogućnost testiranja okruženja Cloud Foundry na lokalnom računalu.

Laravel kao 12-faktorska aplikacija

Ljudi koji su radili na platformi Heroku definirali su 12 točaka o kojima bi programer trebao voditi računa ako planira posluživati aplikaciju u nekom PaaS okruženju, ili generalno za bilo koju aplikaciju koja će raditi kao servis.

EM vs REM vs PX

Razvoj responzivnih internetskih aplikacija utjecao je na razvoj CSS-a. Mnogi i danas nisu svjesni da za pisanje CSS-a postoje i druge mjerne jedinice osim piksela px. Neki su se navikli na “dragu, staru, osnovnu” jedinicu, tzv. piksel i jednostavno ne žele komplicirati uvođenjem novih, poboljšanih jedinica.